خط انتقال آب خلیج‌فارس به اردکان پشتوانه 74 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری «چادرملو»

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ "مهندس تقی‌زاده" مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی چادرملو در مراسم افتتاحیه اَبَر پروژه خط انتقال آب خلیج فارس به اردکان و شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور و وزیر صمت، و مسئولان استانی بیان کرد: بعد از قطعه اول انتقال آب که در آبان ماه به کرمان انجام شد قطعه سوم انتقال آب خلیج فارس از مس‌ سرچشمه به اردکان امروز در ایام مبارک مبعث و ولادت حضرت امام حسین علیه السلام و حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام با دستور رئیس جمهور انجام می‌‌شود.

تقی زاده با بیان اینکه اکثر معادن بزرگ ایران در منطقه فلات مرکزی قرار دارند و بیشتر آنها هنوز ناشناخته هستند بیان کرد: توسعه این منابع بزرگ با توجه به اینکه در منطقه خشک قرار دارند نیازمند وجود منابع آب پایدار است و این اقدام توانست این منابع را در اختیار فلات مرکزی ایران قرار دهد.

مدیرعامل شرکت صنعتی و معدنی چادرملو از خودکفایی در حوزه فناوری شیرآلات و پمپ ها خبر داد و گفت: این خودکفایی به اندازه ای است که خوشبین هستیم برای خط دوم و سوم انتقال آب خلیج فارس از خرید شیرآلات و پمپ های خارجی بی‌نیاز باشیم.

تقی زاده عنوان کرد: خط انتقال آب خلیج فارس به اردکان امکان انتقال ۵۰ میلیون متر مکعب آب در سال را میسر کرده است.

به گفته مدیرعامل چادرملو، خط انتقال آب به اردکان از ۳۷۲ کیلومتر مسیر مس سرچشمه تا اردکان، هفت مخزن، ۳۷۶ کیلومتر فیبر نوری و ۱۳ رودخانه اصلی عبور کرده است.

وی؛ انتقال آب خلیج فارس را عاملی برای توسعه، اشتغال و ایجاد صنایع جدید دانست و گفت: خط انتقال آب خلیج فارس به اردکان پشتوانه ۷۴ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری چادرملو است.

 

تاریخ انتشار: 1399/12/24