خطوط معدن «چادرملو» توسط محققان دانشگاه امیرکبیر هوشمندسازی می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ مدیر پژوهشی دانشگاه امیرکبیر در گفت‌و‌گویی با رادیو اقتصاد، گفت: طرح هوشمندسازی خطوط فرآوری معدن چادرملو توسط دانشگاه امیرکبیر و با همکاری دانشگاه اردکان در حال انجام است.

وی افزود: با اجرای این طرح که با توصیه مدیرعامل شرکت انجام می‌شود اتفاقی نو و کارآمد در صنعت معدنی کشور به وجود می‌آید و این لازمه به‌روز شدن در عصر انقلاب صنعتی چهارم است که موضوع آن به ‌نوعی هوشمندسازی و استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود فرآیندها در خطوط تولید است.

دکتر کریمی با اشاره به اینکه این فرآیند به‌تدریج در خط تولید معدن چادرملو اجرایی می‌شود، ابراز کرد: هدف از این اقدام تولید محصولات باکیفیت‌تر، ارزان‌تر، با بهره‌وری بیشتر و حفاظت بیشتر از محیط‌زیست است.

مدیر پژوهشی دانشگاه امیرکبیر، تصریح کرد: مدیرعامل چادرملو در این پروژه بسیار جسورانه وارد شده است چراکه هوشمندسازی از موضوعات بسیار مهمّ بین‌المللی است و تلاش چادرملو این بوده که بتواند در این حوزه پیشگام باشد.

هوشمندسازی؛ کمک بسیار بزرگی در تصمیم سازی به مدیران می‌کند تا بهبود محصولات و اقتصادی کردن فرآیندها را دنبال کنند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر تمامی عملیات معدنکاری چادرملو به‌صورت هوشمند در واحد دیسپچینگ مجتمع معدنی، نظارت و کنترل می‌شود که با ابتکار و خلاقیّت فارغ‌التحصیلان دانشگاه یزد و حمایت شرکت معدنی و صنعتی "چادرملو" طراحی و راه‌اندازی شده است و قرار است این فرآیند هوشمندسازی در تمامی واحدها و خطوط تولید نیز تعمیم داده شود.

تاریخ انتشار: 1401/04/23