اکتشاف؛ موتور محرک طرح‌های توسعه «چادرملو»

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ "مهندس تقی‌زاده" در جلسه کمیته اکتشاف که در محل مجتمع معدنی چادرملو برگزار شد ضمن تأکید دوباره بر لزوم تأمین مواد اولیّه فولاد به منظور تحقق تولید 55 میلیون تُن فولاد کشور گفت: ما امروزه در کشورمان نیازمند اکتشافات هستیم این موضوع در دستور کار همه شرکت‌ها از جمله چادرملو است.

وی، افزود: با خرید ۸ دستگاه حفاری چادرملو تا عمق 2500 متر توانستیم از سایر شرکت‌ها جلوتر باشیم و در بحث اکتشاف خیزهای رو به جلوی خوبی برداریم. 

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در پایان نشست این کمیته از معدن آریز D19 بازدید و در جریان روند باطله‌برداری از این معدن قرار گرفت‌.

گفتنی است معدن آریز که طی 7 ماه شروع به عملیات باطله‌برداری کرده است توانسته با حفاری در دو فاز عمومی و تفصیلی 22 هزار و 500 متر و میزان باطله‌برداری 39 میلیون تُن و تهیّه نمونه و ارسال به آزمایشگاه 2642 نمونه که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود 65 درصد از برنامه زمان‌بندی جلوتر باشد.

"مهندس تقی‌زاده" از مسئولین استانی و کشوری درخواست کرد معدن آریز و پیشرفت‌های این معدن را از نزدیک بازدید کنند و مشاهده کنند که چگونه یک کویر بدون آب و علف و خشک حالا به یک منطقه اقتصادی تبدیل شده است و با وجود چنین معادنی کشور از بن بست اقتصادی خارج می شود‌.

وی همچنین، افزود: خوشحالم که امروز توانسته‌ایم با طراحی مدرن و به روز پیشرفت‌های خوبی حاصل کنیم و نیروهای جوان و بومی منطقه را به کار بگیریم.

تاریخ انتشار: 1401/02/28