"مهندس خلیلی" در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

«چادرملو» به دنبال افزایش تولید و کاهش مصرف انرژی

مهندس-خلیلی-در-جمع-خبرنگاران-مطرح-کرد؛

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ "مهندس وحید خلیلی" طی نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران با اشاره به عملکرد مطلوب تولید در واحدهای معدنی و صنعتی چادرملو، گفت: در سال گذشته حدود 12 میلیون تُن کنسانتره و سه میلیون و 800 هزار تُن گندله، تولید کرده‌ایم.

وی، افزود: در سال گذشته علیرغم کاهش تولید ۱۵۰ هزار تُن فولاد به دلیل خاموشی‌های اِعمال شده برق، بالغ بر یک میلیون و 50 هزار تُن شمش فولادی و ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تُن آهن اسفنجی تولید کردیم که شمش مازاد فروش داخلی به کشورهای متقاضی که خواهان گریدهای جهانی است، صادر شده است.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو، خاطرنشان کرد: شرکت‌هایی همانند چادرملو محرک رشد اقتصادی کشور هستند همان‌طور که سالی بسیار خوب در بازار بورس اوراق بهادار داشتیم و در هر کجای کشور که زمینه توسعه موجود باشد؛ شرکت چادرملو آماده مشارکت و سرمایه‌گذاری است.

"مهندس خلیلی" با اشاره به طرح شیرین‌سازی و انتقال آب از خلیج‌فارس به فلات مرکزی و استان یزد، افزود: با این ابتکار و اقدام سه شرکت بزرگ معدنی و صنعتی از بروز بحران‌های آتی ناشی از کمبود آب شیرین پیشگیری شده است.

وی با تاکید بر  اهمیت ارتباط بدنه صنعت و مراکز علمی، پژهشی، دانش بنیان و ماشین سازان داخلی گفت: در راستای این همکاری ها حدود ۳۰ هزار قطعه صنعتی مورد نیاز خود را بومی سازی کرده ایم.

مدیر مجتمع صنعتی چادرملو همچنین با اشاره به بحث زیرساخت های گاز، آب و برق در این شرکت صنعتی گفت: صنعت فولاد جزو صنعت هایی است که وقتی در جایی شکل بگیرد نیازمندی های خاص خود را دارد. خوشبختانه با پروژه انتقال آب مشکل ما در بخش آب حل شد اما همچنان با بهره‌گیری از فنّاوری‌های نوین در جهت صرفه جویی انرژی تلاش می‌کنیم به طوری که هم اکنون در مجتمع صنعتی چادرملو به ازای هر تُن فولاد کمتر از یک متر مکعب آب مصرف می‌شود و این کمترین میزان آب مصرفی برای صنعت فولاد است که بدلیل برخورداری از فناوری های نوین، روش هات شارژ و بازگرداندن آب مصرفی به چرخه تولید اتفاق می‌افتد و در زمینه مصرف برق نیز با وجود برخورداری از نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی برق تنها 180 مگاوات برق مصرفی سالانه این مجتمع است.

تاریخ انتشار: 1401/02/08