بازدید رئیس هیأت‌ عامل ایمیدرو از مجتمع صنعتی «چادرملو»

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ رئیس هیأت عامل ایمیدرو با بیان اینکه شرکت چادرملو در بخش‌های اکتشاف، استخراج و تأمین مواد اولیه؛ یک برند معدنی در کشور محسوب می‌شود، اعلام کرد: تمرکز بر توسعه معدنی در زنجیره فولاد، در اولویت برنامه‌های چادرملو قرار گیرد.

"وجیه الله جعفری" که در بازدید از مجتمع صنعتی چادرملو و طی جلسه پایش اقدامات و برنامه‌های این شرکت سخن می‌گفت ضمن قدردانی از اقدامات مدیرعامل و‌ پرسنل شرکت افزود: چادرملو توسعه معدنی را محور برنامه‌ها قرار دهد و تمرکز خود را معطوف به حفظ این برند در تأمین خوراک کند.

وی با بیان اینکه به رغم داشتن نگاه داخلی به تأمین مواد اولیه و شناسایی ذخایر باید به صورت فرامرزی نیز اقدام به تأمین خوراک کرد، گفت: تحقق این هدف از کشورهای همسایه و آفریقایی امکان‌پذیر است و چادرملو باید این موضوع را در آتیه مدنظر قرار دهد.

جعفری تأکید کرد: این مجموعه بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز در امر استخراج را در دستور کار قرار دهد.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه هر اقدام توسعه‌ای که دارای ارزش افزوده باشد؛ توسعه در بخش‌های دیگر را به همراه خواهد داشت، عنوان کرد: مواد اولیه و زیرساخت از عوامل راهبردی در تحقق این مهم خواهد بود.

وی افزود: تأمین گاز و برق به صورت پایدار از الزامات تولید به شمار می‌رود و در حوزه برق؛ طبق توافق با وزارت نیرو، برنامه‌ها برای احداث ۱۰ هزار مگاوات از سوی شرکت در حال انجام است.

جعفری انجام مذاکرات با مجموعه های ذیربط در حوزه تأمین پایدار گاز را از برنامه‌های پیش‌روی این سازمان اعلام کرد.

◾️توسعه برنامه های اکتشافی و ژئوفیزیک هوایی در چادرملو

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز در این برنامه با بیان اینکه برنامه‌های اکتشافی و حفاری این شرکت در سال‌جاری توسعه می‌یابد، تصریح کرد: در این زمینه در ۱۷ آنومالی با سازمان انرژی اتمی قرارداد اکتشاف و ژئوفیزیک هوایی منعقد شده است.

"مهندس تقی‌زاده" در پایان، اعلام کرد: ذخایر جدیدی در اطراف معادن چادرملو شناسایی شده و ذخایر سنگ محدوده‌ها تا حدود ۹۰ میلیون تُن افزایش یافته است.

تاریخ انتشار: 1401/01/18