برگزیدگان جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام معرفی شدند

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ ستایش فرجی، آقایان پژمان نوروزی، محسن ادیب، حسین عبداللهی، علی‌رضا عالم‌نژاد به عنوان هیئت داوران جشنواره‌ی سفرنگاری اردکان‌گرام طی بیانیه‌ای نتایح این جشنواره را اعلام کردند.

رضا ملاحسینی اردکانی عضو دبیرخانه جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام در این رابطه گفت: اردکان گرام در پنج بخش اینستاگرام ملّی، اینستاگرام بومی، وبلاگ/سایت و اینستاگرام به زبان انگلیسی انجام شد. 

وی افزود: برای داوری در مرحله نخست ۱۴ ساعت در تهران به شکل پیوسته و بیش از ۵۰ ساعت در پنج روز در شهرستان اردکان زمان صرف و این یعنی به شکل متوسط برای هر شرکت‌کننده بیش از سه ساعت زمان گذاشته شد. 

ملاحسینی خاطرنشان کرد: برای آنکه کیفیت داوری و نتایج آن مطلوب و قابل دفاع و منطبق بر آیین‌نامه‌های اجرایی جشنواره باشد پس از جمع‌بندی نظرات، هیئت داوران نفرات بالای لیست را که اتفاقاً امتیازات بسیار نزدیکی هم داشتند مجدداً مورد مقایسه قرار داده برگزیدگان نهایی را انتخاب کردند. 

عضو دبیرخانه جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام بیان کرد: در بخش اینستاگرام انگلیسی متاسفأنه به دلیل آن که تنها یک شرکت‌کننده حضور داشت، رقابتی شکل نگرفت و برگزیده‌ای هم معرفی نشد. اما هیئت داوران تصمیم گرفت از تنها شرکت‌کننده‌ی این بخش تقدیر به عمل آورد. 

عصر انجمن چارسوق کویر اردکان ادامه داد: هیئت داوران معتقد است بخش وبلاگ و وبسایت متاسفانه حضور کمرنگی نه‌تنها در جشنواره که در کل بخش تولید محتوا دارند. ضعف‌های ساختاری، نوشتاری و محتوایی بسیاری در این بخش به چشم می خورد که امیدواریم با حرکت پیوسته و رو.به‌جلو در دوره‌های دیگر  EtravelGram شاهد حضور وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های قوی باشیم. 

ملاحسینی خاطرنشان کرد: در نهایت هیئت داوران برگزیدگان و تقدیرشدگان هر بخش را به شرح زیر اعلام کرد؛

*برگزیدگان بخش اینستاگرام ملّی:
- نفر اول، خانم بیتا منتظر
- نفر دوم، آقای امیر امیری 
- نفر سوم، خانم سمانه رستمی
 کاظم حسینی نیز با صفحه اینستاگرام skaziho به دلیل تولید محتوای خوب، دقیق و رعایت قوانین جشنواره مورد تقدیر قرار گرفت. 

*برگزیدگان بومی بخش اینستاگرام:
- نفر اول، آقای داوود دهقانی
- نفر دوم، خانم سمانه مهدی‌زاده 
همچنین از عباس تشکری به خاطر محتوای علمی و منسجم تقدیر شد. 

*برگزیده‌ی بخش وبلاگ/وب:

شهرام شهریار از صفحه‌ی «سفرنویس»

*در بخش اینستاگرام انگلیسی از تنها شرکت‌کننده‌ی این بخش، ماریاسادات کربلایی تقدیر به عمل آمد.

*در بخش ویژه‌ی جشنواره آقای داوود دهقانی برگزیده اعلام می‌شود.

در ضمن از پریسا باجلان به خاطر تهیه‌ی ویدیوی زیبا و تأثیرگذارش تقدیر شد. 

* داوود دهقانی همچنین در بخش جایزه‌ی مردمی بیشترین آرای برگزیده را نصیب خود کرد.

به گفته عضو دبیرخانه جشنواره سفرنگاری اردکان‌گرام، این جشنواره با حمایت شرکت معدنی و صنعتی "چادرملو" با مشارکت انجمن چارسوق کویر اردکان و فصل‌نامه میراث‌فرهنگی و گردشگری گیلگمش برگزار شد.

تاریخ انتشار: 1400/11/09