«چادرملو» نقطه عطف آشتی صنایع بزرگ با صنایع دستی اردکان

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ "محمود ادیبان" در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا با بیان این‌‍که صنایع‌دستی هر قومی نشات گرفته از آداب و رسوم آن منطقه است، اظهار کرد: صنایع دستی هر قوم شناسنامه و هویت مردمان هنر دوست آن دیار است.

وی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی و فرهنگی صنایع دستی بهترین و زیباترین راه برای اشاعه فرهنگ و ارز آوری است، گفت: صادرات محصولات صنایع‌دستی با برند ایرانی به خارج از مرزهای ایران یکی از راه‌های مقابله با این جنگ اقتصادی است.

این مسئول تصریح کرد: این مهم مگر با آشتی صنایع بزرگ و خرد و خانگی که همان صنایع دستی است، تحقق نمی‌یابد.

به گفته وی، مجتمع صنعتی چادرملو در پی یک وظیفه اجتماعی جهت حمایت از مشاغل خرد خانگی و صنایع دستی موجود در شهرستان، با به کارگیری افراد باتجربه و فعال و تحصیل کرده در زمینه بازاریابی به خدمت گرفته و به زودی حمایت‌های اثربخشی را در حوزه صنایع دستی از هنرمندان این عرصه انجام خواهد داد.

ادیبان با بیان این که نگاه مشاور این شرکت حمایت از صنایع دستی است، تصریح کرد: در اولین اقدام، با گردآوری هنرمندان صنایع دستی در تمام رشته‌ها از مشکلات آن‌ها با خبر و توصیه‌هایی در خصوص برندسازی، تولید و فروش ارائه شد.

وی به جلسه روز گذشته این بخش صنعت با همراهی نماینده یکی از شعب بانک‌های استان اشاره کرد و گفت: نماینده این بانک و کارشناس صنایع دستی اداره میراث فرهنگی از چند مجموعه کارگاه صنایع دستی در اردکان بازدید کردند.

این مسئول با اشاره به خبر نوید بخش حمایت از صنایع دستی شهرستان اردکان تصریح کرد: این مجتمع صنعتی از حمایت‌های همه جانبه خود برای شکوفایی صنایع دستی شهرستان اردکان خبر داده است.

وی ابراز امیدواری کرد و که دیگر صنایع بزرگ شهرستان نیز در راستای حمایت از این حوزه مهم در بخش میراث‌فرهنگی توجّه بیشتری داشته باشند.

تاریخ انتشار: 1400/05/13