«چادرملو» مطالعات اکتشافی ۱۷ نقطه امیدبخش معدنی را آغاز کرد

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ در نشست فنّی و عملیاتی مدیران، پیمانکاران و مشاوران شرکت معدنی و صنعتی چادرملو که به منظور سازماندهی برنامه اکتشاف در مجتمع معدنی این شرکت برگزار شد؛ "مهندس تقی‌زاده" با اشاره به وجود ده‌ها ماده معدنی و ذخایر غنی در کشور، گفت: اکتشافات انجام شده در ایران هرگز متناسب با ظرفیت بی‌القوه موجود نیست و باید یک نهضت فراگیر برای شناسایی و اکتشاف معادن کشور آغاز کنیم. 

وی افزود: تحقق این آرمان نیازمند عزم جدی و اراده ای مستحکم است که خوشبختانه چادرملو با اعتقاد کامل به این باور، فعالیت گسترده خود را در ۱۷ نقطه امیدبخش معدنی در محدوده چادرملو آغاز کرده است. 

مدیرعامل چادرملو همچنین افزود: از دیگر اقدامات عملی انجام شده به این منظور، خرید ماشین آلات حفاری عمیق بوده است که در حال حاضر ۲ دستگاه از این ماشین آلات در معدن چادرملو در حال اکتشاف هستند و خوشبختانه به نتایج امید بخشی هم رسیده ایم و ۶ دستگاه دیگر در حال حمل و استقرار در نقاط مورد نظر می‌باشند.

وی در عین حال تصریح کرد در تلاش هستیم بخشی از نیاز خود به تجهیزات حفاری را با بهره‌گیری از توان و تخصص کارشناسان و سازندگان داخلی بومی سازی کنیم.

مهندس تقی زاده همچنین با اعلام خبر واگذاری ۳۰۰ کیلومتر مربع محدوده شناسایی شده برای اکتشاف، افزود: چادرملو با خیز جدید خود  درپی خلق ثروت و ارزش آفرینی از منابع خدادادی نهفته در دل کویر است، با این امید که بتوانیم انقلابی در امر اکتشاف و بهره برداری معادن ایجاد نمائیم که بی‌تردید موجب رشد اقتصادی کشور، توسعه و آبادانی مناطق کم برخوردار و اشتغالزایی قابل توجهی خواهد شد. 

هر یک از حاضران طی ادامه این نشست، پیشنهادات اجرایی برای سرعت بخشی به پیاده سازی برنامه تدوین شده در امر اکتشاف را ارائه کردند و با تشکیل کمیته اکتشاف، تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

تاریخ انتشار: 1400/04/29