شرکت «چادرملو» و ماشین‌سازی اراک تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه امضاء کردند

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ "مهندس تقی‌زاده" مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اشاره به آمادگی این شرکت برای سرمایه‌گذاری‌های توسعه‌بخش در صنعت و معدن کشور افزود: چادرملو چندین طرح صنعتی در دست اقدام دارد که بسیار علاقمند هستیم برای اجرای این پروژها از توان و ظرفیت تکنولوژی و ماشین آلات ساخت داخل استفاده نمائیم. بر این اساس چند اقدام عملی صورت پذیرفته است، از جمله تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه چادرملو در دانشگاه امیر کبیر و اکنون هم انعقاد تفاهم نامه همکاری با ماشین سازی اراک برای همکاری مشترک در جهت ساخت و تولید تجهیزات و ماشین آلات صنعتی .

مدیرعامل چادرملو اظهار امیدواری کرد این همکاری مشترک تحولی بزرگ در زمینه دستیابی به فناوری های نوین در ساخت ماشین آلات داخلی با هدف افزایش بهره وری، کاهش مصرف انرژی و مهمتر از همه قطع وابستگی به خارج از  کشور ایجاد نماید.  

مهندس تقی زاده با اعلام این خبر که در حال حاضر بالغ بر 190 هزار میلیارد ریال عملیات اجرایی برای طرح های پیش بینی شده چادرملو در دست اجراست تاکید کرد: برای گام برداشتن در مسیر توسعه  همه جانبه صنعتی باید ریسک پذیر بود  در غیر این صورت عافیت طلبی عاملی بازدارنده در این راه است .

بر اساس همین گزارش، مهندس جعفرصفری مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک نیز ضمن تقدیر از جسارت مدیر عامل چادرملو برای ایجاد تحول در تثبیت ارتباط میان تولیدکنندگان، صنعنگران و مراکز علمی، اظهار امیدواری کرد با این همکاری مشترک تحول چشمگیری در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور ایجاد شود و آثار مثبت آن به عنوان یک اقدام ملّی توسعه‌بخش، بزودی مشاهده گردد. 

در پایان این مراسم؛ اسناد تفاهم‌نامه همکاری با امضای مدیران عامل و دو تن از اعضای هیات مدیره شرکت ها مبادله گردید.

تاریخ انتشار: 1400/02/15