معرفی برگزیدگان جشنواره فرهنگی هنری «چادرملو» در نیمه ماه رمضان

به گزارش روابط‌عمومی مجتمع صنعتی «چادرملو»؛ دبیر اجرایی این جشنواره با تقدیر از مشارکت هنرمندان در این رویداد فرهنگی هنری، تصریح کرد: با توجه به مجازی بودن این دوره از جشنواره و مشکلات برگزاری این حجم برنامه هنری به صورت غیرحضوری به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا، سعی شد در مرحله دریافت آثار از تمام ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی استفاده شود و در مسیر دریافت آثار نیز تمام بسترهای ارتباطی برای مشارکت هرچه بیشتر هنرمندان به کار گفته شود.

وی، بیان کرد: جلسات هماهنگی بررسی آثار توسط داوران با توجه به تعطیلی‌های پایان سال و ایام نوروز به صورت مجازی و نیمه حضوری برگزار شد و در ادامه طی روزهای آغازین سال ۱۴۰۰ به صورت حضوری انجام پذیرفت که نتایج نهایی بررسی آثار برگزیده و منتخب، همزمان با مراسم اختتامیه این جشنواره اعلام خواهد شد.

محمد صادقیان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از سوی این واحد صنعتی برای آیین اختتامیه باشکوه این فستیوال بزرگ، خاطرنشان کرد: در صورت اعلام وضعیت عادی، مراسم اختتامیه با حضور هنرمندان برتر این جشنواره برگزار و در غیر این صورت، این آئین به صورت آنلاین و مجازی اجرا می‌شود.

وی، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طی برنامه ریزی های صورت گرفته سعی در اعلام نتایج و برگزاری آیین اختتامیه جشنواره همزمان با عید سعید مبعث بودیم اما به دلیل رعایت ویژه پروتکل بهداشتی در روزهای پایانی سال، به منظور حفظ سلامتی شهروندان و هنرمندان شرکت کننده در این جشنواره و نیز تاکید مدیریت عامل مجتمع بر ارج نهادن به برگزیدگان، زمان برگزاری اختتامیه به نیمه دوم فروردین ماه موکول شد که با توجه به تقارن با ایام ماه مبارک رمضان، بهترین مناسبت این ماه سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) در نیمه ماه رمضان مشخص شد.

نخستین جشنواره فرهنگی هنری چادرملو به ابتکار شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برگزار شده و طی روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ و ابتدایی سال ۱۴۰۰ مرحله داوری آن انجام پذیرفته است.

لازم به ذکر است که در پایان مهلت قانونی و تمدید شده‌ی این جشنواره فرهنگی هنری، بیش از سه هزار و 800 اثر هنری فاخر از سراسر استان یزد به این جشنواره ارسال شد و با وجود تمدید 20 روزه ارسال آثار، همچنان تقاضا برای تمدید این زمان وجود داشت.

تاریخ انتشار: 1400/01/17